Kia 2.0 CVVL

Silnik 2.0 CVVL o mocy 163 KM stosowany w Kia Optima IV generacji idealnie nadaje się do założenia taniej instalacji gazowej IV generacji. Silnik ten posiada pośredni wtrysk paliwa, w przeciwieństwie do Hyundaia i40 2.0 GDI, którego bezpośredni wtrysk paliwa uniemożliwia założenie instalacji gazowej IV generacji i tym samym montaż LPG nie jest tak opłacalny jak do Optimy. Kia Optima 2.0 CVVL spala średnio około 8 litrów benzyny (dane realne, nie surowe dane techniczne). Spalanie Optimy z automatyczną skrzynią biegów nie wiele różni się od spalania Optimy z 6-cio biegowym automatem gdyż Optima posiada nowoczesną 6-cio biegową skrzynię automatyczną. Po zamontowaniu instalacji LPG opartej o przykładowe kompomenty:

kosztującej około 2600 zł netto zużycie gazu będzie osylowało w okolicach 10 litrów. Taka Kia stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla wersji 1.7 CRDi.

Warning: file(http://www.escmba.com/links04/20170327.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/mware/domains/instalacje-gazowe.info/public_html/templates/jl_fina_free/layouts/theme.php on line 217