Emulator wtryskiwaczy benzynowych ISE-D4

Emulator ISE - D4 służy do przechwycenia sygnałów z benzynowego komputera oraz "przetłumaczenia" ich do postaci zrozumiałej dla sterownika gazowego STAG 400 DPI. Podczas pracy na gazie ISE-D4 zamyka wtryskiwacze benzynowe zgodnie z wyliczonymi przez sterownik gazowy czasów otwarcia / zamknięcia. ISE - D4 jest niezbędnym elementem do montażu instalacji gazowej w samochodach Toyota, wyposażonych w silniki VVTi D4 z wtryskiem bezpośrednim.

Drukuj E-mail

Fiat 1.4 MultiAir a LPG

Turbodoładowane 1.4 o oznaczeniu 1.4 MultiAir sa idealnym przykładem nowoczesnego silnika benzynowego, do którego możemy bez obaw założyć tanią instalację gazową IV generacji.  Silnik ten, niezależnie od mocy (105 - wersja wolnossąca, 120, 135, 140, 150, 170 KM) posiada pośredni wtrysk gazu.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Kia 2.0 CVVL

Silnik 2.0 CVVL o mocy 163 KM stosowany w Kia Optima IV generacji idealnie nadaje się do założenia taniej instalacji gazowej IV generacji. Silnik ten posiada pośredni wtrysk paliwa, w przeciwieństwie do Hyundaia i40 2.0 GDI, którego bezpośredni wtrysk paliwa uniemożliwia założenie instalacji gazowej IV generacji i tym samym montaż LPG nie jest tak opłacalny jak do Optimy. Kia Optima 2.0 CVVL spala średnio około 8 litrów benzyny (dane realne, nie surowe dane techniczne). Spalanie Optimy z automatyczną skrzynią biegów nie wiele różni się od spalania Optimy z 6-cio biegowym automatem gdyż Optima posiada nowoczesną 6-cio biegową skrzynię automatyczną. Po zamontowaniu instalacji LPG opartej o przykładowe kompomenty:

kosztującej około 2600 zł netto zużycie gazu będzie osylowało w okolicach 10 litrów. Taka Kia stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla wersji 1.7 CRDi.

Drukuj E-mail

Fiat Tipo 1.4 T-JET 120 KM LPG

Od pewnego czasu na polskim rynku oferowany jest Fiat Tipo z silnikiem 1.4 T-JET o mocy 120 koni mechanicznych wyposażony w fabryczną instalację Tartani. Do tej pory LPG był seryjnie dostępny jedynie w wersji 1.4 95 KM, która raczej nie wzbudzała zainteresowania kierowców szukających przysłowiowej radości z jazdy. Na uwagę zasługuje fakt iż Fiat Tipo może być doposażony w "seryjny gaz" we wszystkich dwóch wersjach nadwozia i aż 3 różnych wersjach wyposażenia.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Opel 1.6 Turbo LPG

Wraz z erą downsizingu pojawiły się w ofercie Opla turbodoładowane silniki 1.6 Turbo. Jednostka ta była bardzo popularna w modelu Insignia. Nie wszystkie 1.6 Turbo posiadają bezpośredni wtrysk paliwa, który właściwie wyklucza montaż taniej instalacji LPG. Silników 1.6 Turbo jest kilka:

  • 1.6 Turbo 180 KM o oznaczeniu Z16LET w Oplu Insignia przed liftem, posiada pośredni wtrysk paliwa i bez problemu możemy do niego założyć instalację gazową Stag 200 GoFast pamiętając tylko o odpowiednio wydajnych wtryskiwaczach oraz wydajnym reduktorze, który dobrze współpracuje z układami turbo
  • 1.6 Turbo 170 KM o oznaczeniu A16XHT (nazwa stosowana w katalogach Opla 1.6 SIDI Turbo) w Oplu Insignia po liftingu to niestety silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa w nie założymy do niego instalacji IV generacji

Generalnie jednak nawet zagazowanie 1.6 Turbo 180 KM nie jest aż takie proste. Wszystko przez ręczną regulację zaworów. Brak hydraulicznych regulatorów zaworowych powoduje konieczność częstszej kontroli "zagazowanego" 1.6 Turbo Opla i ew. regulacje.

Drukuj E-mail