Direct LiquiMax-2.0 (DLM-2.0)

Direct Liquimax-2.0 holenderskiej firmy Prins to instalacja gazowa VI generacji, przeznaczona do silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jest to instalacja w której gaz podawany jest bezpośrednio przez wtryskiwacze benzynowe. W Polsce jest to instalacja popularna w samochodach Hyundai, gdzie dealerzy oferują samochody z dowolnym silnikiem GDI (oznaczenie silników Hyundaia z bezpośrednim wtryskiem benzyny) z instalacją Direct LiquiMax-2.0.

Direct LiquiMax-2.0 cena

Niestety instalacje LiquidMax 2.0 są na obecną chwilę bardzo drogie. Do silnika 4-ro cylindrowego przeciętny koszt montażu takiej instalacji IV generacji oscyluje w granicach 10 tysięcy złotych brutto. Co prawda w takiej instalacji nawet odpalanie auta następuje na gazie, więc oszczędności kosztów paliwa są naprawdę spore. Nie mniej jednak tak duży wydatek zwraca się przez bardzo długi okres czasu.

Najbardziej opłaca się montować LiquiMax 2.0 w nowych samochodach, dlaczego?

Podczas montażu instalacji LiquidMax 2.0 wymieniana jest oryginalna pompa paliwa wysokiego ciśnienia. W samochodach z przebiegiem poniżej 20 bądź 25 tysięcy km (w zależności od warsztatu i samochodu) pompa jest wymieniana jeden do jednego. W samochodach z przebiegiem powyżej 20000 km klient musi zapłacić za nową pompę a pieniądze za starą nie zostają mu zwrócone.

Ekonomicznie bardziej opłaca się IV generacja?

Biorąc pod uwagę wysokie koszty montażu LPG VI generacji, po przekalkulowaniu kosztów montażu instalacji i kosztów przejechania 100 km w wielu przypadkach okazuje się, że bardziej opłacalne jest założenie instalacji VI generacji. Przykładowo STAG 400 DPI wg materiałów AC Hyundai i40 silnikiem 2.0 GDI zużywa 3 litry benzyny i 9,5 litra LPG. A koszty montażu STAG 400 DPI są ponad dwukrotnie niższe...